Trispalvės `Pinky Winky`kekės

Vienas iš gražesnių šluotelinių hortenzijų kultivarų –  `Pinky Winky` pražysta rugpjūčio mėnesį baltomis dailiomis kekėmis ir žydi labai ilgai. Įdomu tai, kad iš pradžių žiedynai nebūna dideli. Nauji žiedeliai formuojasi kekės viršūnėje ir ji pamažu ilgėja. Be to, apatiniai žiedeliai gana greitai pakeičia spalvą iš baltų į rausvus, o vėliau patamsėja iki raudonų. Taigi žiedynai vienu metu būna trijų atspalvių ir per žydėjimo laikotarpį jie padvigubėja. Seni stiprūs krūmai užaugina iki 40 cm ilgio kekes ir atrodo ypač gražiai!
Pirmą žiedų bangą keičia pavieniai žiedynai, kurie žydi iki stipresnių šalnų. Nors veislės aprašyme rašoma, kad `Pinky Winky` pražysta liepos mėnesį, mano sode per 4 metus šis krūmas anksčiausiai buvo pražydęs pernai – rugpjūčio pirmomis dienomis. Šiemet – dviem savaitėmis vėliau. Žydi iki šalnų, bet žiedynai dekoratyvūs ir žiemą, todėl geriau jų neliesti iki pavasario.

Kaip ir kitos šluotelinės hortenzijos,  `Pinky Winky` formuoja žiedynus ant pirmamečių šakelių, todėl genimos anksti pavasarį prieš pradedant augti naujiems ūgliams. Jeigu krūmas labai vešlus ir netvarkingas, iki gegužės pabaigos jį galima šiek tiek paformuoti nugnybiant ūglių viršūnes. Jeigu persistengsite ir išgenėsite per smarkiai arba per vėlai, krūmas suformuos žiedus tik rugsėjo pabaigoje ar net spalį, arba nežydės visai. Vėlyvi žiedai ypač laukiami, bet jie pražysta tik tuomet, jeigu ruduo šiltas, ilgas ir be šalnų, kas Lietuvoje retai pasitaiko. Šiltesniuose kraštuose, iškirpus pirmuosius peržydėjusius žiedynus, krūmas spėja suformuoti antrą gausią žiedų bangą, bet pas mus tokiems eksperimentams šiek tiek per šalta. Visgi jeigu jūsų hortenzija pražydo labai anksti, liepos mėnesį, peržydėjusius žiedynus galite drąsiai nukirpti ir rugsėjo pradžioje ar viduryje laukti antros žiedų bangos.

`Pinky Winky` labai lengva auginti, šis augalas nereiklus nei žemei, nei vietai. Visgi saulėje ir derlingame priemolyje augs vešliau, pražys anksčiau, o žiedynai bus stambesni ir ryškesni. Kol neįsitvirtina, auga palyginti lėtai,. Iki to laiko nežydi arba žydi negausiai. Dirvos pH augalas nejautrus. Labai šaltą žiemą gali nušąlti iki sniego dangos arba žemės, bet pavasarį atželia. Galima suformuoti nedidelį kompaktišką krūmelį arba auginti kaip medį.

Tręšiama lėtai tirpstančiomis kompleksinėmis, sumedėjusiems augalams skirtomis trąšomis anksti pavasarį. Užtenka vienos saulelės po vainiku. Žydi kasmet.

Nors veislės aprašyme nurodoma, kad `Pinky Winky` užauga iki 1,5-2 m  aukščio ir 2-3m pločio, mano augalas dvigubai mažesnis ir per 4 metus neparodė jokio noro plėstis. Žiedai tinka skinti.

© Sodoplanas.lt, 2011. Kopijuoti ir platinti be autoriaus sutikimo griežtai draudžiama.

Leave a Reply

Your email address will not be published.